Předokenní rolety

Předokenní rolety jsou v dnešní době stále častějším a nutnějším doplňkem novostaveb i rekonstrukcí rodinných domů. Důvodů je několik: tepelná ochrana – úspora energií, bezpečnost, protihluková clona, stínící efekt, estetický vzhled, široká škála barev, různé možnosti umístění, snadné ovládání, nenáročná údržba.

Montáž rolet se provádí na stávající okna, kdy roleta leží na rámu okna v ostění nebo na fasádě kastlíkem ven. Zákazník si může vybrat tvar kastlíku. Při výměně oken je vhodná nadokenní roleta, kdy čelní strana kastlíku zvenku navazuje na rám okna, přístup do kastlíku je zevnitř. U novostaveb je nejčastějším způsobem montována roleta do překladu, box je zaomítatelný, patřičně odizolovaný.

Tepelně izolační vlastnosti jsou zajištěny hliníkovými profily vyplněnými polyuretanovou pěnou, vodícími lištami s těsnícími kartáčky, koncovou lištou s dosedací gumou, polystyrénovou vložkou v kastlíku.

Rolety lze ovládat ručně pomocí gurtového navíječe, popřípadě kliky nebo elektromotorem. Motor může zákazník spouštět pomocí tlačítka nebo dálkově. Lze dodat centrální ovladač s časovou automatikou.

Rolety upravíme na míru, před realizací vám poradíme, zkonzultujeme veškeré technické detaily, vypracujeme cenový návrh.