Rolovací mříže

Rolovací mříž je řešena jako roleta, která se navíjí na buben. Buben může být umístěn uvnitř výlohy (viz obr.1) nebo vně (viz obr.2). V případě, je-li mříž umístěna vně výlohy, je nutno ji namontovat do ochranného krytu, na který lze instalovat vývěsní štít firmy. Tíha mříže je vyvažována předpětím spirálových pružin, jež zajišťují snadný pohyb nahoru a dolů. Zamykání mříží je možno provést podle požadavku zákazníka dozickým zámkem nebo zámkem FAB. V naší nabídce jsou dva typy mříží lišících se roztečí vodorovných tyčí. Osová rozteč je 50 a 89 mm. Tyto mříže jsou vyráběny v provedení ocel a dural.

Na přání zákazníka je možno volit i několik barevných odstínů (zlatá, stříbrná). Mříž je vedena v profilu C (ČSN 426968). Jde-li o rekonstrukci, je možno využít již zabudovaných profilů U. Profily C musí být upevněny do zdiva tak, aby úchylka rozteče mezi oběma stranami nepřesahovala v celé délce 5 mm. Na přání může být mříž vyrobena ze speciální oceli, která znemožňuje přeřezání a zvyšuje odolnost proti vloupání.

Mříže mohou být dodány také na ovládání elektrickým motorem. Toto provedení nabízí kromě jistoty i pohodlné ovládání z jednoho místa. U elektrického ovládání se používá buben většího průměru. Při použití elektrického pohonu je třeba ponechat místo A dle výkresu 100-200 mm. Všechny motory jsou vybaveny jištěním a elektromagnetickou brzdou. Při poškození motoru nebo vypnutí proudu lze mříže spustit nebo vytáhnout ruční klikou. Na přání dodáváme Bezpečnostní prvky zabraňující poškození pohonu (světelnou závoru, dotykovou lištu, která zajišťuje vypnutí pohybu mříže, vstoupí-li do tohoto prostoru osoba nebo je li v prostoru pohybu mříže překážka. Dodáváme i dálkové ovládání mříží.

Při pružinovém pohonu je třeba počítat s minimálním prostorem pro navíjecí buben 400x400 mm a u elektrického pohonu 500-1000 mm. K mřížím mohou být dodány i kryty na bubny ve venkovním provedení.